Kemalettin mah. Şadırvan Sk. No:33 Çorlu/Tekirdağ

Ergene 'da 2.EL Eşya Satışı

2.EL EŞYA SATARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREK HUSUSLAR!

Ergene 'da ikinci el kullanılmış ev eşyası alım satımı yapan birçok firma bulunmaktadır. Eşyanızı satacağınız firmayı seçerken sadece bir internet sitesi ve iletişim için telefonu olması pek bir önem arz etmez. 2.el eşya satacak olan müşteriler genelde birçok firma arayıp, en yüksek fiyat teklifini veren firmayı tercih etmektedir. Tercih yaparken en yüksek teklifi göz önünde bulundurmak yapılan en büyük yanlışlardan biridir. 2.El Eşya satarken en yüksek teklifi veren firmayı tercih eden müşterilerin şikayetleri daima aynıdır. "Eşyalarımı dedikleri fiyatın çok altında aldılar, firma söyledikleri günde gelmedi ve bizi mağdur etti yada nakliye için bizden ekstra ücret talep ettiler." Bu sorunları yaşamamak adına evinize misafir edeceğiniz firmanın güvenilir, kurumsal ve alt yapısının sağlam olması gerekmektedir.

Ergene 2. El Spot Eşya

Ergene 'da 2.El Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeli

İkinci el eşya alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus eşyanın kondüsyonudur. Yıpranmış ve ömrünün sonuna yaklaşmış bir eşya sizin için sadece külfet olacaktır. Her şeyden evvel ürünün dış görünüşünden genel olarak kalan ömrünü biçebilirsiniz. İkinci el beyaz eşyalarda özellikle suyla temas eden veya karanlıkta kalan kısımlarda paslanma, yıpranma çokça kullanım belirtisidir. Yine ikinci el koltuk, yatak, kanepe, çekyat gibi eşyalarda oturulduğunda hissedilen esneklik, yaylardaki problemin tesbitini sağlayabilir. İkinci el mobilyalarda ise eklem ve bağlantı yerleri, menteşeler ürünün yıpranmışlığı hususunda en sağlıklı bilgiyi edinmenizi kolaylaştırır.

Özellikle buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın, buzdolabı ve benzeri ikinci el beyaz eşyalar; mikrodalga fırın, blender, mikser, mutfak robotu gibi ikinci el elektrikli ev aletleri; ve televizon, müzik sistemleri gibi ikinci el elektronik eşyaların tamircilik de yapan satıcılardan alınmaması elzemdir. Zira hem tamir hem servis hizmeti de veren ikinci el alım satım yerleri farklı eşyalardan parçaları değiştirerek, bir aletin parçasını bir diğerine takarak dışarıdan anlaşılması çok güç olan değiştiklikler yapar ve bu tip işlemler ürün ömrünü çok kısaltır.

İkinci el ev eşyası alırken eşyanın spot olduğunu bilerek sıfır ürün kalitesi beklememiz mümkün değilse de güvenilir satıcılardan alınacak eşyalar alacağınız riski minimuma indirebilir.

Spot ikinci el eşya satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus da taşıma ve nakliye zahmetidir. Bazı eşyalar ebat olarak küçük olsa dahi özellikle mobilya ve ağır beyaz eşyalarda satıcının nakliye ve taşımada yardımcı olup olamayacağını satın alım esnasında öğrenmeniz sizi büyük bir yükten kurtarabilir.

Spot ikinci el beyaz eşyalar genellikle belirli standart ölçülerde olurlar. Dolayısı ile eski bir eşyanız bozulduğunda yeni alacağız beyaz eşya eskisinin yerine sorunsuz yerleştirilebilir. Ancak ikinci el ev mobilya alırken öncelikle yerininzin ölçülerini tespit edip daha sonra ürünün ölçüleriyle karşılaştırarak karar vermeniz yerinde olur. Böylece satın aldığınız eşyayı zahmetle evinize getirdiğiniz anda oluşabilecek hayal kırıklıklarından kurtulmuş olursunuz.